Ahogy az ember a tapintás által közelebb kerül a kövekhez, úgy lehet egyre jobban észrevenni az egymáson elmozduló kövek közi legkisebb illeszkedési lehetőségeket is. A kényesebb egyensúlyi pontokban ilyenkor a milliméternél is kisebb illeszkedési pontokról beszélünk. Néhány egyensúlyi pont szinte a súlytalanság. Megtalálja a kövek súlypontját úgy helyezi őket. A mágia szerint minden – a földön lévő – kőrakás az erő helye.
Ezek a kövek ugyanis összpontosítják, összeadják az energiát.
Mivel a földről az ég felé mutatnak, jelképezik a fizikai és a spirituális világ egymásra hatását. A kőrakások mágikus erejét is használhatjuk tehát varázslatainkhoz. További hátrány, hogy e módszerek a kövek egymáson történő megcsúszását általában nem veszik figyelembe.
A jelenség vizsgálatára a diszkrét elemek módszere is alkalmazható. A tudományos diákköri munka keretében 3D-s diszkrét elemek módszerén alapuló szoftver segítségével parametrikus modellt építek, melyet Ther. Ráadásul a maradékból még egy kedves, kis mécsestartó-házikóra is futotta, s az ebbe helyezett lágocska este jó irányfényt ad a kertben kószálóknak.
A Föld múltját a kövekből ismerjük. A kövek szintekben fekszenek egymáson , és ha a világ különböző (és különböző korú) részein megnézzük ezeket a szinteket, össze tudunk rakni egy történetet, ami a világ kezdetéig nyúlik vissza.