Egy alapos lakásfelújítás során nem csak a falak kapnak új színt, hanem a régóta használatban lévő nyílászárókra is érdemes időt fordítani. A folyamatos ki-be járkálás, nyitogatás ezeket a beltéri elemeket is koptatja, különösen igaz ez, ha kisgyermek is van a családban. A sérült, szennyeződött, foltos ajtók felújítását 4-évente, akár házilag is.
Ha nagyon megengedőek vagyunk, azt is mondhatjuk, nem festhető ajtó tulajdonképpen nem is létezik, hiszen bármiből legyen a külső felülete – műanyag fólia, tömörfa, préselt lemez, üveg, vagy acél – biztosan van olyan festék, amivel festhetünk rá. A beltéri ajtókat azonban nem csak egyszínűre lehet lefesteni. Ha az ajtólap két oldalát a szoba összképéhez illesztve eltérő színárnyalatúra mázoljuk, ezzel máris a megszokottnál érdekesebb hatást érhetünk el.
A kazettás ajtóknál pl. A kész beltéri ajtó abba az üzemrészbe kerül, ahol várakozik a zár és pántalkatrészek felszereléséig. A vasalást követően kész az ajtó , és már csak azt várja, hogy szaküzleteinkbe érkezhessen. Beltéri ajtók festése. Távolítsunk el az ajtóról lehetőleg minden szerelvényt, mert a kilincseket, véreteket és akasztókat nehéz körbefesteni.
Terítsünk régi újságpapírt az ajtó alá, hogy megóvjuk a padlót, és megakadályozzuk, hogy az ecset szőrére piszok tapadjon. A festőszerszámot az ajtó felületének. Egy beltérei ajtót szeretnék készíteni.
Valami egyszerűre gondoltam vagyis nem kell bele semmi ablak vagy ilyesmi. Nem tudom, hogy ez milyen lenne. A lemez közé rakni szeretnék. Mielőtt felvázolnám az ajtók festésének lépéseit készítsünk elő régi asztallábakat vagy székeket, amire kényelmesen fel tudjuk helyezni az ajtó , vízszintesen könnyebben tudunk dolgozni és hogy a kilincs, zár se akadályozza a kezünket, szereljük le őket. Volt a beltéri ajtó életében egy kis visszaesés, az ókor hajnalán, mikor is a belső ajtók eltűntek, uralkodóak a nagy, egybefüggő terek voltak, és ez a térképzés hosszú évszázadokon át jellemzővé vált, legfeljebb függönyök, drapériák biztosítottak nyílászárást a beltérben.
A kiindulási pont mindig az a helyiség, ahová az ajtó nyílik. Tehát, ha egy becsukott ajtó előtt áll, és az ajtópántok a bal oldalon láthatók, akkor egy, a DIN szerinti balos beltéri ajtóról van szó – fordítva pedig a DIN szerinti jobbos ajtóról. Ideális esetben az ajtó mindig a szoba legközelebbi sarka felé nyílik. Előnyei: -Az ajtólapot soha többé nem kell festeni!
Nem nehezíti az ajtó súlyát, ezáltal kímélve a zsanérokat! Amikor ajtóvásárlásra kerül a sor, rögtön felmerülhet Önben a kérdés: a drágább, felületkezelt vagy az olcsóbb, nyersfa ajtót válassza? Majd otthon lefestem én magam!
Fa nyílászáró festése házilag vagy már úgy rendeljük? A fa nyílászárók gyári illetve otthoni festése közt jelentős különbség lehet. A nyílászáróink, legyen az ablak vagy bejárati ajtó szinte minden esetben festéssel vagy felületkezeléssel van ellátva.
Rengeteg beltéri ajtó. Először is rengeteg beltéri ajtót. Az egyes kategóriákat igyekszünk a legnépszerűbb dizájnokban bemutatni, tehát ha ellátogatsz hozzánk a sikermodellekkel fogod magad szemben találni, így minimális kockázattal teheted le a voksodat valamelyik ajtó mellett.
E célra poliuretán vagy UP-kittek felelnek meg. Itt a formába kent leválasztórétegre, vagy a formába tett fóliára kerül a festékréteg, majd ebben történik a kihabosítás, melynek végén készre festett darabok kerülnek ki. Az új burkolattal ellátott ajtók súlya szinte nem változik, nem terheli jobban a réginél a pántokat, és nem utolsó sorban többé nem kell festeni az ajtó felületét.
A lakásfestésen kívül a nyílászárok és egyéb fa elemek festése is könnyen kivitelezhető házilag.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.