Vitali, 8:20 AM

2018. március 29., csütörtök

Ablak párásodás oka

Párásodás a belső üvegen. Az ablakok belső oldalán megjelenő párásodás oka a legtöbb esetben a nem megfelelő szellőztetés, vagy a belső párkányokra tett virágok és lakásdíszek esetenként a függönyök okozzák a páralecsapódást a nyílászárón. Ennek oka , hogy az ablakok elé tett tárgyak gátolják vagy megtörik.


A párásodás oka , hogy a magas páratartalmú levegő az ablak közelébe érve hideg felülettel találkozik. Itt megtudhatja, hogy miért párásodik a műanyag ablak ? Kívülről nem látszik az ablak alapanyaga, csak a burkolókeret”.

A mai korszerű ablak esetében is jelentkezhet párásodás ugyan úgy ahogy a régi ablakok esetében. A belső üvegfelület lehet hideg azért is, mert a dupla, üvegezés hibás, ilyenkor a pára a két ablak üveg között jelenik meg. Megoldás a műanyag ablak üvegezésének karbantartása, esetleg cseréje, illetve harmadik üvegtábla felszerelése a hőszigetelés javítására.


A műanyag ablakok párosodását csökkenti az alatta. Ezt a jelenséget ugyanis elsősorban nem az ablak fajtája, típusa, alapanyaga, hanem a használatának módja befolyásolja, no és persze a lakás adottságai. A párásodás akkor jön létre, amikor a lakásban lévő meleg, magasabb nedvességtartalmú levegő hidegebb felületet „talál” és lecsapódik rajta. Télen kívül hideg, belül meleg, nyáron fordítva.


Az eredmény a lecsapódó kondenzvíz, a párás ablak.

Vásárolhatsz drágán páramentesítő spray-t, de körülnézhetsz a háztartásodban is. Remek megoldásokat ajánlunk, melyek árban összehasonlíthatatlanul olcsóbbak, mint a bolti kemikáliák. Na és nem kell beszívnod a. A belülről vizes ablak a lakótér (szoba) párás levegőjének következménye, ami lecsapódik az ablakokra.


Ahelyett, hogy szobáról szobára járva szárazra törölgetjük minden reggel az ablakokat, inkább szellőztessünk többet. Jó megoldás lehet az is, hogy a fűtést felcsavarjuk, hosszabb távollét esetén is, és éjszakára sem kapcsoljuk le, azonban - valljuk be - ezt a. Ha a párásodás nem a két üveg között van (“rajzolni” tudunk bele), akkor nem az üvegünk hibájára kell gondolni. Az ablakok párásodásának másik oka lehet, hogy a radiátor nem az ablak alatt van, az ablak így nem melegszik fel kellőképpen és a levegőben levő vízpára kicsapódik. A nedvesség a levegőben a harmatpontnál (vagyis annál a hőmérsékleti pontnál, ahol a kicsapódás létrejön) először csak párát, majd akár vízcseppeket is képez az ablakon.


Amennyiben az ablak alatt található a radiátor, ellenőrizzük, hogy nem túl széles-e az ablakpárkány, nem takarja-e túlságosan a radiátort, esetleg a. Ha ilyesmire gyanakszunk, akkor érdemes üveges segítségét kérni. Az hogy az nyílászáró üvegén megjelenik a pára arról sok helyen írnak. A páralecsapódás nyomán – ha nem teszünk semmit – akár a fal is penészesedni kezdhet. De arról már kevesebb helyen, hogy az ablak üveg melyik oldalán jelent meg a pára.


Mert bizony ez sem mindegy. Szellőztetés = a szellőztetés a probléma megoldásának alfája és omegája, hiszen a rossz vagy nem elegendő szellőztetés a párásodás fő oka. Ajánlott - percig szellőztetni teljesen nyitott ablakkal.


Belül párásodik az ablak üvege.

Sokan keresnek föl olyan kérdéssel, hogy miért folyik a víz az ablakon , miért párásodik be az ablak üvege? Akinek esetleg komolyabb párásodás áll fenn a helységben oda létezik dupla Ceresit. Ennyi kell ahhoz, hogy ne legyenek párásak az ablakok és falak.


Aztán jött az ötlet, hogy. A tetőablak párásodás nagyon összetett folyamat, függ a lakók életmódjától, az épület szerkezeti adottságaitól, valamint a beépítés hiányosságaitól. A hiba pontos feltárásához ipari mérőműszerekre és sokéves tapasztalatra van szükség. Cégünk vállalja a párásodás , beázás elhárítását. Ablak párásodás dryvit szigetelés után Több helyről is kérdezték tőlem, hogy mi a történhetett, a dryvit szigetelés elkészülte után párásodnak az ablakok.


Erről azt kell tudni hogy a dryvit elkészülése után JELENTŐSEN megváltozik az épület páraáteresztő képessége, hiszen a szigetelő rendszer (austrotherm héjazat) szinte teljesen zárt burkot képez. Lehet régi vagy új, panel vagy családi, minden típusú ingatlant érinthet a penészesedés, attól függetlenül, hogy szigetelt vagy nem szigetelt a lakás, cserélték-e az ablakokat, vagy sem. Főleg télen szokott aktuálissá válni a probléma, ezért is vesszük most elő.


No meg azért, mert sok a tévhit a penészről. Mivel komoly egészségkárosodást is okozhat, vegyük.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.

Népszerű bejegyzések